Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se z rozchodu oklepat do 7 dnů;)

16. 11. 2006

hl1 Nechceme být moc přísné, a proto ti první den ještě dovolíme trochu smutnit:-(. Přeci jen to byla jistá ,citová investice", která se bohužel nevyplatila, a to zkrátka nepotěší ani ty nejotrlejší rebelky... Čím víc se ale budeš trápit a užírat, tím rychleji by sis měla uvědomit, že ten frajírek za to vůbec nestojí!! Proč si rvát vlasy a rozmáčet si make-up slzami, když tím trestáš nejvíc sebe a jemu to je šumafuk?

náš tip: Abys ten dnešní smutnící den strávila jaksepatří ,na úrovni", nakup si horu své nejoblíbenější čokolády, oblož se kupou polštářů a bandou svých plyšáků (ti rozumí trápení úplně nejlíp:-)), dej si čajík s medem a občas mrkni do zrcátka na svůj srandovní ,tragický' výraz - - to tě spolehlivě rozesměje:-)!

2 Dneska už na to ale půjdem s rozumem. První, s čím je třeba skoncovat, je sebeobviňování. Jasně že tě asi napadlo, že se to nemuselo stát, kdyby ses chovala jinak, kdybys neřekla tohle a raději řekla tamto, kdyby ses jinak oblékala a možná se míň smála... Blbost! O tom všem se dá přece mluvit a rozchod to neřeší. Tvůj ,bejvalej" prostě udělal největší chybu svého života a ty ho proto můžeš jen litovat:-). Až zjistí, jakou šanci prošvihnul, budeš ty už dávno ,odmilovaná"!

náš tip:
Je načase prokonzultovat vše s osobou nejpovolanější - s tvojí kámoškou (tou ,NEJ'). Když to někde u kafe proberete od začátku do (toho nešťastného:-)) konce, všechno si to v hlavě pěkně srovnáš. Hlavně nezapomeň, že ,sdílené trápení = = poloviční trápení"!


3 Potom, co sis vyčistila dušičku, je potřeba to samé spáchat i u tebe doma! Asi tomu v tuhle chvíli nevěříš, ale staré známé ,sejde z očí, sejde z mysli" funguje zatraceně spolehlivě. Takže! Z tvého pokojíčku by měly zmizet všechny jeho a vaše společné fotky (nemusíš je hned trhat a pálit, stačí je načas uložit na hodně ,tajné" místo). Rozhodně taky zlikviduj ,oltáříčky" své bývalé velké lásky, umělá srdíčka, co ti dal k Valentýnu, usušené kytky od narozenin a další podobné nesmysly, co by ti ho věčně (a zbytečně:-)) připomínaly.

náš tip: Po takové čistce bys mohla prázdná místa zaplácnout něčím, co ti je fakt příjemné - plakátem oblíbené skupiny nebo třeba novou rostlinkou v květináči (víc kyslíku = jasnější a hlavně pozitivnější mysl:-))!

4 Když už jsme u toho kyslíku... Určitě nejvíc ho do sebe napumpuješ pořádným cvičením! Neboj, to není žádný trest:-), tělesná aktivita se dokonce doporučuje jako hubící prostředek na depky! Naordinuj si aspoň půlhodinku jízdy na kole na čerstvém vzduchu nebo si zaběhej. Jestli je venku pořád třeskutá zima, zkus aerobik v tělocvičně. Vyhopsáš se nejen ze špatné nálady, ale možná shodíš i nějaké to sádýlko:-). Rozproudíš v těle endorfiny a budeš se cítit nádherně!

náš tip: Jako nejlepší rozpouštěč černých myšlenek vyzkoušej plavání. Neutop sebe:-), ale všechny ty chmury, co ti straší v hlavě! Když pak zajdeš ještě do solárka (které je mimochodem také ověřeným zlepšovačem nálady), budeš schopná na svého ,milého' pomyslet bez vzteku a lítosti - budeš prostě nad věcí!5 Pátý den je jak dělaný pro nejúžasnější léčebnou kúru na holčičí trápení - nákup ,něčeho pěkného" na sebe. Přeci jenom tě rozchod trošku zkrouhnul a tak si potřebuješ maličko dodat sebevědomí. A to roste jak po dešti, když ti to ukrutně sluší! Co si pořídit nějaký super moderní ohoz? Už samotné nakupování - nejlíp s kámoškama - tě odreaguje jak nic na světě!

náš tip:
Když tě při courání po obchodech něco extrémně zaujme, jdi do toho! Rodiče by snad tentokrát nemuseli proti tvé investici protestovat (možná ti i přispějí) - je to přece ,medicína"!

6 Teď už jsi na dobré cestě zvládnout i náhodné setkání s tím ,zrádcem". Dodala sis energii pohybem, zvedla náladu nákupováním s kámoškama, rozpustila chmury. Rozhodně se hned nerozbrečíš, až ho někde potkáš. Co takhle mu ale úplně vytřít zrak, aby hořce zalitoval, o co (teda o koho) vlastně přišel? Taková menší změna účesu a sexy líčení s ním pěkně zamává.

náš tip: Nech si vytvořit nějaký šik účes (třeba jako na str. 32), oživ barvu svých vlasů přelivem anebo vyzkoušej úplně novou! A co třeba jiný způsob líčení - změna je život:-)! Až tě uvidí, spadne mu čelist:-))!

7 Díky všem těm protismutkovým aktivitám jsi na nějaký rozchod skoro zapomněla! Dneska se chystáš vyrazit na party, kde nejspíš bude i ON, ale tobě je to celkem buřt... Kámošky ti nadšeně schválily tvůj nový ,design' a ty už se nemůžeš dočkat večera! Budeš mít totiž úplně jiné starosti než myslet na svůj vztah z ,prehistorie" - vydáš se na lov nového objektu! (Tak se nám zdá, holka, že jsi vyléčená!)

náš tip: Jestli se na party s ,bývalým' potkáte, obdař ho širokým blahosklonným úsměvem. A když se přitom budeš držet za ruku se svou novou ,kořistí", výsledný efekt tvé rekonvalescence bude dokonalý:-)!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář