Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak tě změní SEX?

16. 11. 2006
Představ si tu situaci: Potkáš ho na diskotéce, přesně tvůj typ. Vrhá po tobě toužebné pohledy a na ostatní holky, které po vás závistivě pokukují, se ani nemrkne. Tancujete a ty víš jistě, že on je ten pravý. V břiše tě šimrá, kdykoli si tě k sobě víc přitáhne, a v hlavě ti buší jediná věta: "Strašně ho chci!" Ale co kdyby se ta šance opravdu naskytla? Co kdybyste se najednou ocitli na místě a v čase, kdy by nic nebránilo tomu, abyste se spolu milovali? Sex je přece přirozená součást života, mohla by sis říct, ale rozhodně není kam spěchat. Nechceme ti bourat ideály nebo dávat přednášky, ale zkus se na chvilku zastavit a zapřemýšlet. Milování tě změní - o tom není sporu. Otázka zní - JAK?...

1Jsi vážně připravená?
Zapamatuj si, nebo napiš na papír, tvrzení, se kterými souhlasíš. Jakou barvu mají? Ke každé označené barvě si dalších stranách přečti odpovídající výsledek!

* chci se konečně s někým vyspat, všechny holky okolo už to udělaly

* abych řekla pravdu, svému klukovi zas tolik nevěřím, abych s ním spala

* sex dělá lidi dospělejšími

* všechny cool holky žijí sexuálně

* milování s klukem je součást milostného vztahu

* už jsem se svým klukem dlouho nespala

* on to chce víc než já

* můj kluk je zároveň můj nejbližší kámoš

* nerada mluvím se svým klukem o sexu, není mi to příjemné

* holkám, které mají něco proti sexu, ještě teče mléko po bradě

* nevěděla bych, co mám dělat, kdyby nám během milování praskl kondom

* přítel na mě nespěchá, čeká, až budu připravená

* až začnu brát prášky, nebudu už potřebovat kondom


2Oranžová
Dej pozor, aby ses po sexu necítila zneužitá
Jasně, že nechceš, aby tě hned po společné noci poslal k čertu nebo aby tě ignoroval, nechceš ani, abys ho slyšela, jak svěřuje vaše soukromé detaily svému kamarádovi. Jinými slovy, nechceš se cítit jako použitý kapesník. Což ale taky znamená, že bys měla být upřímná v tom, co pro tebe sex znamená. Jestli se chováš jako holka, která nemá nic proti tomu, náhodně si čas od času zašpásovat, jen aby nevypadalo, že "na to nemáš", připrav se, že tak získáš jen pověst "dávačky" a další "rychloschůzky" za jediným účelem a se stejnými následnými pocity se na tebe jen povalí. Ty potřebuješ vzájemnou důvěru a respekt. Pozoruj, jak se k tobě kluk chová - je vlezlý, přezíravý, klade ti ultimáta? Tak ho nech jednoduše plavat. "Vlezla jsem s klukem do postele po týdnu, co jsme se seznámili," vypráví šestnáctiletá Jana. "Nijak jsme náš vztah nerozebírali, ale on mi řekl, že mě miluje. Už hned druhý den po společné noci dělal, že mě nezná. Dostala jsem slušný kapky," líčí Jana náhlý konec její lásky. "Nikdy bych už podobnou blbost neudělala."
Když se ti něco podobného přihodí:
Dopřej si nějaký čas na zotavenou a zařiď to tak, abys ho potkávala co nejmíň často a zvládla si obnovit pošramocené sebevědomí.
Než svolíš k něčemu víc, musíš si být jistá, že svého kluka dobře znáš.

Růžová
Milování pro tebe bude báječný zážitek
Ela, 17 let, čekala rok, než do toho se svým přítelem praštili. "Můj kluk to chtěl už dávno," přiznává Ela, "ale já z toho měla docela strach, takže jsem to dlouho zdržovala a odkládala. Když jsme se spolu konečně poprvé vyspali, bylo to fakt naprosto skvělý. Cítila jsem, že jsem právě strávila nejúžasnější moment s milovaným člověkem! Nejde to ani popsat."
Uvědomuješ si, že sex dokáže zkrášlit vztah dvou lidí jen tehdy, pokud oba (ala hlavně samozřejmě ty:-)) nemají žádné pochybnosti nebo strach. Aby ses mohla se svým klukem milovat, potřebuješ mu opravdu důvěřovat a být si jistá jeho city.
Jak se cítit ještě líp:
Neměj špatný pocit nebo výčitky svědomí, že s "tím" ještě čekáš.
Jen tak to pro vás oba bude ještě nezapomenutelnější.

Fialová
Abys nelitovala...
Podle průzkumů skoro 20 % mladých lidí považuje své sexuálně aktivní kamarády za ,opravdu dospělé'. "I když VÍM, že bych se měla nejdřív zamilovat, a až potom s někým spát..., nemůžu si pomoct. Když prostě někdo s někým spí, působí na mě jako ,dospělý'," vysvětluje svůj postoj Bára, 15 let. "Naštěstí mi moje starší sestra připomíná, jak hodně můžu litovat, když budu moc spěchat." Adéla z CG! chatu souhlasí: "Sex je o tom, že rozumíš svýmu tělu a svý duši a dokážeš je sdílet s někým, koho miluješ. To je ta dospělost." A my dodáváme: Pamatuj, že pokud tě má tvůj kluk opravdu rád, miluje tě a váží si tě, bude s tebou - sex nesex.
Vyhni se pocitu lítosti:
• Vezmi v úvahu své opravdové city a neohlížej se na to, co si myslí ostatní.
• Jestli máš pochybnosti, zkus vykoumat, proč je tvůj kluk s tebou doopravdy.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář