Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak zhotovit talisman či amulet?

18. 11. 2006

Především musíme stanovit individuální planetární ráz člověka, kterému amulet zhotovujeme. To znamená, že na základě horoskopu dotyčného stanovíme jeho typ a temperamet. Zda je lymfatický/studený/, sangvinický/vlhký/, cholerický/horký/ nebo melancholický/suchý/.

Zvířetník je rozdělen na čtyři tzv. trigony po třech znameních, z nichž v každém nalézáme vždy dva temperamenty, které jsou spojeny a to?

Ve vodním trigonu /rak,štír,ryby/ povahy studené a vlhké/lymfaticko-sangvinické/. Ve vzdušném trigonu/blíženci, váhy, vodnář/ povahy horké a vlhké/cholericko-sangvinické/. V ohnivém trigonu/skopec, lev, střelec/ povahy teplé a suché/cholericko-melancholické/. V zemském trigonu/býk, panna,kozoroh/ povahy studené a suché/lymfaticko-melancholické/.

Vidíme tedy, že každý trogon, každé jednotlivé zvířetníkové znamení je směsí dvou zákldních povah. K tomu přistupuje ještě vliv planetární, takže čistý základní typ se vyskytuje jenom zřídka, zpravidla jeden z typů vždy převládá. Podle tohoto hlavního typu označíme pak dotyčného jako sangvinika, lymfatika, cholerika nebo nervózního. Dále musíme určit ještě postavení nativitního vládce a postavení ostatních planet, abychom mohli určit, jaké vlivy jsou v horoskopu příznivé, jaké nepříznivé, jaké je nutné amuletem zesílit a jaké oslabit. Hodláme-li zhotovit amulet, zvolíme si vhodný kov, v horoskopu vyhledáme dvě hlavní planety a jim odpovídající dva kameny a jeko třetí kámen vezmeme ten, který určuje speciální zaměření amuletu /ochranný, léčivý atp./ Tyto tři kameny zasadíme do kulaté nebo oválné kovové destičky, tak, aby tvořily trojúhelník - příznivou trigonálovou pozici - a nositele blahodárně ozařovaly.

Samozřejmě je i víc odlišných způsobů jak zhotovit amulet či talisman.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

talismany

(eliska, 1. 3. 2009 11:21)

ahojpromin ze otravuju ae vypada to ze trochu magii rozumis a tak se chci zeptat prosimte nevis co znamena amule jako jedno kridlo je ze stribra a je leve odepis prosim na muj mail : hruba.ela@seznam.cz