Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se nebát mluvit o všem co ti není moc příjemné...

18. 11. 2006

Rozvaž si jazyk

Známe to, některé věci se neříkají (a nedělají) vůbec snadno. Mám recept, jak rozmotáš jazyk v každé ošemetné situaci:-).

1. Střet s bývalým klukem

Je jedno, jestli ho stále miluješ a při vzpomínce na něj proléváš slzy, nebo sis jeho fotku píchla na terč a nenávistně po něm házíš šipky:-). Nejsi zkrátka srovnaná s rozchodem a to, že se můžete nečekaně potkat tváří v tvář, tě děsí. Jestli jsi v křeči z představy, že bys s ním měla nezávazně pokecat, řiď se pravidlem 'mile a stručně'. Když prohodíš jednoduché "čau Honzo, máš se...?", budeš působit tak, že jsi nad věcí, a přitom tě pár takových slůvek nezabije:-).


2. Rozhovor s doktorem o sexu

Máš intimní problém a stydíš se o tom mluvit s doktorem. Bojíš se zbytečně! Je fajn uvědomit si, že to, co se tobě zdá jako děsná ostuda, se řeší v ordinacích denně. Opakuj si, že lékař je profesionál a je tu od toho, aby ti poradil a zbavil tě obtíží. Tušíš, že budeš v ordinaci nervózní? Nacvič si doma, co doktorovi řekneš. Jasně a stručně mu popiš, co tě trápí, a neboj se používat slova jako výtok, vagina nebo sex.


3. Rozkecání pana Nesmělého

Vypadá úžasně, a kdykoli se míjíte, samou touhou se ti z něj podlamují kolena. Jenže! Kromě toho, že vypadá jako bůh sexu, je taky neskutečně nesmělý. Jak se s ním máš dát dohromady, když vaše komunikace připomíná film pro hluchoněmé? Nahoď téma a vymluv mu s úsměvem díru do hlavy:-). Zeptej se ho, co si myslí o té nové kapele nebo kam chodí cvičit. Neboj se mu naznačit, že ho obdivuješ. Dodáš mu sebevědomí a tvůj tichý společník se konečně trochu rozkecá.


4. Umění říct, co tě štve

Máš kámošku, na niž není příliš spoleh nebo která chodí neustále pozdě. Vztekle podupáváš před kinem a říkáš si, že tentokrát už její půlhodinové zpoždění rozhodně nepřejdeš mlčením. Jenže - jak jí to vytknout, a přitom nedělat dusno? Řekni jí, že je skvělá holka, ale kdyby chodila včas, byla by naprosto dokonalá:-). Pak jí v klidu vysvětli, co a proč ti vadí. Buď konkrétní a zeptej se jí, jestli by mohla dodržovat čas srazů. Pak změň téma nebo prohoď vtípek, abys ji ujistila, že se na ni nezlobíš.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář