Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak zamaskovat vízo :-)

16. 11. 2006

Ahojky! Rok je zase skoro v tahu a zachvíli tu bude vízo tady je pár super rad:

Jak zamaskovat vízo
Nedá se nic dělat, musíš s pravdou ven. Jenže způsobů, jak na to, je víc...

hl foto: - Leden uteče jako voda, i když se říká, že je to ten nejdelší měsíc v roce, a po něm přijde únor. Jenže někdy mezi tím se stane ještě jedna věc, možná i významnější. Pololetní vysvědčení. Jestli to děláš stejně jako my, do Vánoc si žádné obavy vůbec nepřipouštíš. Moc si je koneckonců nepřipouštíš ani po Novém roce, i když už začíná jít do tuhého. A rodiče jsou k tomu všemu najednou tak neskutečně bezstarostní! Ignorují tvé významné pokašlávání i snahu hezky si rozumně a dospěle popovídat. Dokonce je najednou ani nenapadne zeptat se na obvyklé: Tak co bylo ve škole?, abys je mohla polehoučku na ledacos připravit. Ale když se neptají a nezajímají, co bys je sama zbytečně nervovala předem, že jo? Hmmm, tak to ale budeš potřebovat pár výmluvek potom.

1.
"Ale hlavně jsem hrdá na tu matiku. Tu pětku jsem si vyžehlila fakt na poslední chvíli." Zásada číslo jedna: z největšího průšvihu udělej největší úspěch. Teď už je jedno, jak to bylo ve skutečnosti. Je jedno, že jsi mohla mít klidně dvojku jako minule, ale nějak ses na to vybodla. Vysvědčení rodičům ukaž s vypnutými prsy a rozzářenýma očima se slzičkami štěstí. Jsem dobrá, nakonec jsem to zvládla. Chápu, že s tátovým matfizem a mamčinou ekonomkou na mě nemůžete být hrdí, ale já jsem si splnila osobní cíl. Za tou mou čtyřkou je kus tvrdé a poctivé práce a já můžu klidně prohlásit, že se za ni nestydím... Takhle to musíš prezentovat. Žádné provinilé pohledy a shrbená záda. Grácie a rozhled.

2.
"No, nakonec je to přesně tak, jak jsem vám říkala." Vysvědčení ukaž rodičům bez zájmu a jakoby mimochodem. Můžeš dodat, jestli třeba nemáš skočit pro chleba nebo pro vody. Nekoná se přece žádné velké překvapení. Spolehni se, že rodiče si tvé známky pamatují nanejvýš pár dnů, takže na tenhle argument nemohou dost dobře nic namítat. Pamatuješ si snad ty své známky z minulého pololetí? No tak vidíš, jak bys to mohla chtít po nich! Když se obrníš ledovým klidem a správným flegmoušstvím, budou jejich případné vzrušené reakce, jistě někdy i oprávněné, vypadat jako zbytečné povolení nervů.

PŘEJU HOOODNĚ ŠTĚSTÍ.Vaše Mišenka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Shaky, 18. 11. 2006 17:53)

No, tímk skáknutím pro vodu se dá od toho dooost dobře utýct muck:-*